Sağlık Kadın.Net
Yeni Eklenen Yazı

Sopracor Nedir?

Supracor Yakın Görme Tedavisi İçin Uygulanabilir Mi?

Supracor oldukça yeni bir yöntemin adıdır. Supracor, yakın gözlüğünü düzeltmek için ya da yakın gözlüğünü artık kullanmak istemeyen hastalar için yapılan bir lazer yöntemidir. Excime lazer ile yapılmaktadır. Bu yöntemle hastalar hem uzak gözlüklerinden, hem de aynı zamanda yakın gözlüklerinden kurtulma şansı bulabilmektedirler. Supracor yöntemi bir yakın görme tedavisi yöntemidir. Yıllardır çok yöntem denenmiştir. Kornea tabakasının ortasında, özel bir şekil yaratma, hemen merkezin altında bir başka şekil yaratma, biraz asimetrik bir yüzey yaratma, gibi bir sürü yöntem denenmiştir. Gözlüklerde kullanılan çok odaklı ya da iki odaklı gözlüklerin modelleri gözün yüzeyine denendi, şekiller yapılmaya çalışıldı ve yıllar içerisinde lazerdeki bilgi arttıkça, geliştikçe bunun yakın ile ilgili durumu da tabii ki değerlendirildi. Artık öyle bir noktaya gelindiki doktorlar lazerle gözün yüzeyinde yapacakları şekli, aynı zamanda yakın gözlüğünü de ortadan kaldırmak için kullanabilir hale geldiler. Supracor’da bu noktada ortaya çıkmıştır. Eski bir sürü bilgiyi, deneyimi de beraberinde getirerek supracor yöntemiyle oldukça başarılı sonuçlar almaya başlanmıştır. Gerçekten de yakın gözlüğü tedavisinde supracor yöntemi bazı doktorlara göre şu anda bir çığır niteliğindedir. Çok başarılı bir yöntemdir. Ama tabi her cerrahide olduğu gibi doğru hastanın, doğru gözün seçimi çok önemlidir. Bunlarla birlikte doğru hasta seçiminde uygulanırsa supracorla çok iyi sonuçlar alınabilir. Bazı hastalar doktorların yapabileceklerinin ötesinde bir beklenti içinde olabiliyorlar, bu hasta grupları, doktorlar için uygun hasta grubu değildirler. Ama makul şartlarda, makul bir sonuç bekleyen hastalar supracor yöntemiyle çok güzel sonuçlar alabiliyorlar. Yakın tedavisinde, bugünün şartlarında en iyi yöntem supracor yöntemi denilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

SUPRACOR NEDİR

Her Hasta Supracor İçin Uygun Mudur?

Supracor, daha çok yakın görmeyi düzeltmeyi amaçlayan bir yöntem olduğuna göre ve bunun yanında bir miktar hipermetropuda düzeltecek bir yöntem olduğuna göre hasta profilini doktorlar şu şekilde belirleyebilirler. Elli yaş üstünde bir hasta olacak, çok az uzaktan bozukluğu olacak ve bu bozukluk tercihen hipermetrop olacak, yakından iki derece ve üzerinde bir yakın gözlüğü olacak, gözünün kornea tabakasında hiç bir problem olmayacak, şeffaf olacak, düzgün, sağlam bir kornea olacak, gözünde herhangi bir başka hastalık olmayacak, örneğin glokom olmayacak, şeker hastalığına bağlı kanama olmayacak, hipertansiyona bağlı bir şey olmayacak, sarı nokta hastalığı olmayacak. Bunlara ilaveten hastanın kendi yakın gözlüğünden memnun olmaması, gözlükten kurtulmak istemesi ve lazer olmayı ve bu kozmetik cerrahiyi arzu eden bir hasta olması da gerekmektedir. Tüm bunlar bir araya geliyorsa eğer, bu hasta supracor için uygun bir hastadır denilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Moda sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap, Güzellik ve Bakım sitemap, Sağlık sitemap Yandex.Metrica