Saç nakli restorasyonu

Erkeklerde kadınlara nazaran daha çok görülen saç kaybı, bazen genetik, bazen, hormonal sorunlar, bazen yaşlılık, bazen psikolojik sorunlar, bazen dermoatolojik hastalıklar, yanıklar, kazalar neticesinde meydana gelir.
Saç dökülmesini engellemek için bir çok farklı yöntem denebilir. Ancak net sağlık sorunları sebebiyle meydana gelen saç dökülmeleri, sebep olan etken durdurulmadan tam olarak engellenemez. Dökülen saçları tekrar kazanmak için kullanılan yöntemler de hem uzun vade gerektiren hem de tam anlamıyla olumlu sonuçlar vermeyen yöntemlerdir.

sac ekimi
Erkeklerde görülen saç dökülmeleri genelde tepe ve alın kısmındaki saçların kaybıdır. Bunun yanında ense ve iki kulak arasında kalan kısımdaki saçlar dökülmez. Bunun sebebi ise bu iki bölgedeki saç köklerinin farklı olmasıdır. Tepe ve alın bölgesindeki saçlar testeron hormonuna duyarlıdır ve hormonun etkisi ile zarar görerek dökülür. İki kulak arasındaki ve ensedeki saç kökleri ise testerona duyarlı olmadığı için dökülmezler. Bu sebeple saç nakil yapılacağı zaman ense ve iki kulak arasındaki saçlar alınır ve saçların döküldüğü tepe ve alın bölgesine nakledilir. Bu saç kökleri testerona duyarsız olduğu için hiç bir zaman dökülmez.
Estetik ve plastik cerrahide uygulanan saç nakli mini ve mikrogreft transplatasyon yöntemi olarak iki farklı şekilde yapılır. Son derece olumlu sonuçlar elde edilen saç nakli ile doğal görünümlü, tekrar dökülme riski olmayan saçlar ekilmiş olur.
Saç ekimi, lokal anestezi ile yapılır. Uygulamaya geçmeden önce saçların döküldüğü bölge işaretlenir. Saçın alınacağı bölge uyuşturulur ve elips biçiminde 12 cm uzunlukta, 2 cm genişlikte saçlı deri parçası çıkarılır. Hemen ardından bölge estetik dikiş ile kapatılır. Yapılan kesi saçlı bölgenin içinde kaldığı için dışardan bakınca ameliyat kesi dikiş izi görülmez. Alınan saçlar hiç köklere zarar vermeden bir kaç cerrahi ekip ile birlikte hızlıca saçsız bölgeye nakledilir.
Saç nakli yapıldıktan sonra kişi hemen evine gidebilir. İlk 72 saat kesinlikle saçlara dokunulmaz, yıkanmaz, taranmaz. 72 saat sonunda özel solüsyonlarla saçlar yıkanır ve hergün bu işlem devam edilir. Saç ekiminin ardından 2-3 gün gözlerde ve yüzde hafif de olsa şişlik ve morluk olabilir. Ama bu geçici bir durumdur. Ekilen saçlar bir müddet sonra dökülür ve yeni, kalıcı saçlar 2-3 ay içinde çıkarlar. Gelen saçlar artık hiç dökülmeyecek olan saçlardır.
Saç ekimi doğru bir merkezde uzman kişilerce yapılırsa, asla geri dökülmeyecek kalıcı ve doğal görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri