PRP Uygulaması

Prp İle Cilt Gençleştirme Nasıl Olur?

Prp cilt gençleştirmede tek başına da kullanılabiliyor. Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarıyla da gündeme gelmiştir. Tek başına uygulanmasında amacımız cildin özellikle kolajen tabakasını uyarmak ve burada hücresel destek sağlamaktır. Bunun uygulama yöntemi direkt cildin üzerine napaj dediğimiz çok hafif iğne batırma şeklinde olabileceği gibi hafif el hareketleriyle tık tık tık şeklinde batırılıyor. Burada küçük delikler açılıyor ve Prp buradan içeri doğru emiliyor. Bu şekilde olabileceği gibi belli bölgelerin altına özellikle kırışık bölgelerin altına veya derinin kırışıklıklarının altına direkt enjeksiyon şeklinde yapılabilir.

Prp Uygulaması (2)

Prp’nin bir başka uygulaması katılaştırılarak bir dolgu maddesi şeklinde uygulanmasıdır. Aynı dolgu gibi bir doldurma etkisi gösteriyor. Fakat 15 süren bir etkidir. Buradaki amaç Prp’nin içindeki hücrelerin belli bir yerde lokalize olarak daha uzun kalmasını sağlamaktır. Yani; bölgesel etkiyi arttırmak için yapılan bir yöntemdir. Fraksiyonel karbondioksitle de kullanıldığında da güzel bir kombinasyon oluyor. Fraksiyonel karbondioksit ciltte çok küçük lazer ışınlarıyla her seferinde kolajen tabakasına kadar minik minik delikler açıyor. Kolajeni ısıtıp, bir travma yaratıyor. Bizim verdiğimiz hücrelerde aslında yara iyileşmesini başlatan, sağlayan trombosit hücrelerdir. Dolayısıyla cilde bir anda hem hasar verip hem de onaracak elemanları bir araya getirip yoğun bir değişim sağlayabiliyorsunuz. Buradaki uygulamada lazer ışınları birtakım delikler açtığı için yüzeyden bir maske gibi uygulanması yeterli olabiliyor.

Prp Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

Prp uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Çünkü Prp çok incecik Yeni jenerasyon iğnelerle uygulanıyor. Bu iğneler sayesinde ağrıyı, iğnenin girip çıktığını biz hissetmiyoruz.

Prp Uygulaması (1)

İkinci nedense Prp çok doğal bir solüsyondur. Kendi vücut sıvılarımızdan hazırlanıyor. Dolayısıyla Ph’ı çok uygun. Diğer uygulamaların aksine burada madde enjekte edildiğinde ortaya çıkacak o yanma duygusu gibi şeyler de hissedilmiyor. O yüzden oldukça kolay bir uygulamadır.

Prp Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Prp tedavisi ortalama 4 veya 5 seanstan oluşuyor. Her seans yaklaşık 2 veya 3 hafta arayla uygulanıyor. Bunun amacı Prp yapılırken taşıdığımız trombosit denen hücrelerin yaşam süreleriyle ilgili. Yaklaşık 10 gün sonra hayatlarını tamamlıyorlar. Dolayısıyla after etkisinin de 3-5 gün sonra bittiğini düşünürsek yaklaşık 15 gün sonra bir seferin etkisi bitmiş oluyor. Kalıcı bir tedavi değildir. Bir kür gibidir. Kürün süresini 2-3 aya yayabilmek için 15-20 gün aralıklarla 4-5 sefer yaptığımız zaman uzun bir dönemi etki altında gerçekleştirmiş oluyoruz.

Young female with clean fresh skin

15 günlük sürelerde her seferinde kan alınıyor. Bu kan santrifüj ediliyor. Bu işlem yaklaşık 3 dakika kadar sürüyor. Uygulaması da 10 dakika kadar sürüyor. Her bir işlem çok uzun tedavi süresi gerektirmiyor. Bu şekilde yaptırmak istemeyenler için olabilecek başka bir 1 seferde 50 cc kan alıp buradan hazırladığımız Php’yi dondurarak her seferinde hiç kan almadan buzluktan çıkarıp dondurduğumuz maddeyi sulandırarak da kullanabiliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica