Prp Nedir?

Prp biyolojik bir tedavi yöntemidir. Yaşayan hücrelerinin kullanıldığı tamamen yeni jenerasyon bir tıbbı işaret eden bir tekniktir. Bu yöntemi estetik amaçlı veya yara iyileşmesinde hızlandırma amacıyla ve saç ekiminde kullanabiliyoruz. Prp’nin içerisindeki madde aslında kandan alınan trombosit dediğimiz hücrelerdir. Bu hücreler yara iyileşmesinde de rol oynuyorlar ve içlerinde 7 çeşit büyüme faktörü var. Hastadan 9 cc kadar kan alıp belli bir kit içerisinde santrifüj edip içinde ayrılmış hücre fraksiyonunu şırıngayla istediğimiz bölgeye enjekte ediyoruz. Bu hücreler enjekte edildikleri yerde de 7-10 gün arasında yaşamlarına devam ediyorlar. Hem iyileştirici görevlerini yapıyorlar hem de içindeki büyüme faktörlerini salgılıyorlar. Bu şekilde hücre konsantrasyonun arttırıp, enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavi şeklidir.

Prp Nedir (1)

Prp Nasıl Uygulanır?

Prp için hastadan 9 cc kadar kan alınıyor. Bu bir özel enjektör kitinin içerisinde santrifüj ediliyor. Yaklaşık 3 dakikalık santrifüjden sonra tüpün üzerinde belli bir segment ortaya çıkıyor ve oradaki segmenti enjektörle alıp hastanın istediğimiz yerine enjekte ediyoruz. Bu enjeksiyon sistemi çoğu zaman normal bildiğimiz enjektörler ve çok ince botoks iğneleriyle yapılabildiği gibi eşit dozlu dağıtmak ve ağrıyı azaltmak için otomatik pompalı bir tabanca sistemleri vardır. Hastanın kafasına çok ufak dozları çok sık aralıklarla kendisi uygun aynı deliğe batırarak verebiliyor. Bu daha güzel bir yöntemdir. Uygulanan yerde genellikle deri altı, derinin üstü olabilir. Derinin üzerine birtakım işlemler yapıyoruz. Ondan sonra Prp’yi üzerine koyduğumuz zaman yapılan işlemin açtığı deliklerden Prp’nin emilmesi sağlanabiliyor. Napaj dediğimiz yüzeyden iğneyle hafif batırışlarla uygulanan bir teknik vardır. Direkt cildin altına enjekte edilen teknikler vardır. Saç ekiminde olduğu gibi. Eklemin içerisine de enjekte edilen durumlar vardır. Yaraların etrafına, cilt altına, daha derin bölgelere enjekte edilen tekniklerde vardır. Pek çok şekilde uygulanabiliyor.

Prp Nedir

Bir başka uygulaması da yüz gençleştirmede Prp daha katılaşan bir formuyla dolgu maddesine dönüştürülüp uygulanabiliyor. Dolgu maddesi, cildinizin dolgu alanlarına yani yanaklarına, kaş çevresine uygulanıyor. Bu şekilde amaç katılaşmış form içerisinde hücrelerin belli bir bölgede daha uzun süre tutulmasını sağlıyor. Bu başlangıçta bir dolgu gibi etki etse de 15 gün sonra erimesi ortaya çıkıyor. Zaten Prp’nin bir uygulama sıklığı vardır. En az 15 gün ve 3 hafta sıklıklarla uygulanması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica