Kol Sarkmasının Nedenleri

Kol Sarkması Neden Olur Ve Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Kol iç ve arka bölgesindeki deri aynen uyluk iç bölgesindeki deri gibi ince ve elastikiyeti az bir deridir. Kişinin genetik olarak deri elastikiyetinin daha az olması durumunda sık olarak kilo alıp verme veya aşırı kilo almalarda ve yaşlanma ile kolda sarkmalar meydana gelebilir. En önemli önlem tabii ki küre dengesinin korunmasıdır. Dengeli beslenme, güneşten korunma ve egzersiz gergin bir deri için gereklidir.

Kol Sarkmaları Liposuction İle Önlenebilir Mi?

Fazla kilo deriye yük oluşturur. Zaten ince ve elastikiyeti az olan kolun iç bölge derisi bu yük nedeniyle iyice gevşer. Kolda yağlanması olan kişilerde deri gevşemeden önce yapılacak bir liposuction ameliyatı bu yükü azaltabilecek ve sarkmayı önleyecektir. Deride bir gevşeklik mevcut ise eğer liposuction ile yine yükün fazlası alınabilir. Yağ yükü azaltılabilir. Bunun üzerine fazla deri eksizyon dediğimiz kesiyle çıkartılabilir.

Kol Sarkmaları Ameliyatsız Olarak Tedavi Edilebilir Mi?

Ameliyatsız olarak radyo frekans ultrason yardımlı deri sıkılaştırıcı tedaviler hafif vakalarda kullanılabilir. Fakat belirgin bir yağ ve deri fazlalığı olan durumların tek tedavisi cerrahidir. Egzersiz kol kas yapısındaki fazla incelik olan kişilerde biraz azalmış yağ hacminin yerini doldurmak üzere, kas hacmini arttırmak şeklinde faydası olabilir. Ama temelde derinin elastikiyetini arttırmak için çok faydalı bir süreç değildir.

Kol Sarkmasının Sebepleri

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyata hazırlık aşamasında aspirin gibi kanamayı uzatacak ilaçların kesilmesi, deri kanlanmasını ve yara iyileşmesini bozan sigara kullanımına en azından ara verilmesi uygundur. Cerrah ameliyatı planlarken kapatımı zorlayacak kadar fazla deri almamaya, kesi hatlarının kontraktür dediğimiz bant şeklinde çekiler oluşturmamasına dikkat edilmelidir.

Yara bölgesine kan, serum birikimi, ödem, enfeksiyon gibi iyileşmeyi etkileyebilecek durumlara karşı uyanık olunmalıdır. Ödemi azaltmak için kolu bir çorap gibi saran elastik kol korseleri kullanımı tavsiye edilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır. Deri altında fazla yağ birikimi varsa yağ fazlası liposuction ile deri fazlası da kesilerek atılır. Ameliyat öncesi çizimlerle atılacak fazla deri alanı işaretlenir. Kolun hem boylamasına hem de enlemesine deri fazlalığı vardır. enlemesine fazlalık kola paralel yapılacak bir kesiyle alınır ve bu kesi kolun iç veya arka yüzünde gizlenir. Boylamasına fazlalık ise koltuk altına gelen yatay bir kesiyi gerektirir. Bu ameliyat bazen küçültme, göğüs yan duvardaki fazla derinin alınması ile kombine edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri