Karın çatlakları

Karın çatlakları bazı hanımlarda her ne kadar doğum sonrasında görülse de sürekli olarak kilo alıp verildiğinde hanımlarda en fazla görülen sorunlardan biridir. Pürüzsüz bir tenin estetiğini bozan çatlaklar en fazla karın, kol, bacak, basen hatta bacak içlerinde görülür. Derin çizgiler eklindedir ve cilt yüzeyinden kolaylıkla görülebilir. Çatlakları oradan kaldırmak mümkündür. Karın çatlaklarının rengi kişiden kişiye değişir. Bazen kişinin cildinin rengindedir bazen de kırmızı, pembe hatta mor renktir. Dolayısıyla karın çatlaklarının tedavisi rengine göre değişir. Eğer karın çatlağınız kırmızı, pembe ve mor renklerinden biriyse o halde size karın çatlakları konusunda çok etkili olan Tretinoin krem kullanmanızı önerebiliriz. Bu krem karın çatlaklarına çok iyi gelmektedir ama hamile hanımların kullanması kesinlikle uygun değildir.

DCF 1.0
Mederma ve Cellex-C adlı çatlak kremleri içerdikleri soğan özü sayesinde kırmızı çatlaklar üzerinde çok etkilidir. Kırmızı karın çatlaklarınızın tedavisi için bu iki kremi kullanabilirsiniz. Karın çatlakları için size önerdiğimiz bu ürünler doğal ürünlerdir ve cildinizde her hangi bir yan etkiye ya da tepkimeye neden olmaz. Kullanmadan önce eczanıza danışmanızı önemle tavsiye ederiz. Eğer karın çatlaklarınız beyazsa o zaman işiniz biraz daha zor. Çünkü beyaz çatlakla diğer renklerdeki çatlaklara göre daha inatçıdır ve daha zor tedavi edilir. Ve şunu belirtelim ki beyaz çatlaklar hiçbir zaman tam olarak giderilemez fakat görüntüleri büyük oranda azalabilir. Size beyaz karın çatlaklarınız için glikolik asit içeren AHA- 20 peeling önerebiliriz. Ve tedaviyi A viatmini içeren Cellex-C ile Renova kullanarak destekleyebilirsiniz. Bu sayede daha kısa sürede sonuç alacaksınız.
Karın çatlaklarının neden meydana geldiğini merak ediyorsanız bilmelisiniz ki, sürekli olarak kilo alıp vermek nedeniyle cildin sıkılığını kaybetmesinden kaynaklanır. Gebelikteki karın çatlaklarının nedeni ise gebeliğin kendisidir. Karnın sürekli olarak büyümesi nedeni ile deri gerginleşir ve sıkılığını kaybeder bu da çatlak oluşumuna neden olur. Genelde beyaz renkli olan gebelik çatlakları kırmızı ve mor renklerde de görülebilir. Stres nedeni ile kortizol düzeyinin yükselmesi kilo almanıza neden olur bu da çatlak oluşumunu tetikler. Yani diğer bir deyişle stres çatlak oluşumunun nedenlerinden biridir. Ne yazık ki çatlakların kesin bir tedavisi yoktur ama doğru tedaviyle mümkün olduğu kadar azaltılabilir. Çatlaklar cildin orta kısmında meydana gelen deformasyonlardır ve tedavileri uzun sürer. Tam olarak giderilememelerine rağmen mümkün olduğu kadar silik ve cilt üzerinde daha az görünür bir hale gelebilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica