FAST- FOOD BESLENMESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Fast-FoodFAST- FOOD BESLENMESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Fast-food beslenme ürünlerinin seçiminde sağlıkbeslenme ilkeleri önemle dikkate almalısınız. Fırında yada ızgarada pişirilmiş besinler, et, tavuk ve balık içeren sandviçler ve düşük yağlı besinler önemle tercih edilmelidir. Asitli, şekerli ve gazlı içecekler yerine vitaminleri  zengin ve taze sıkılmış meyve suları, az yağlı salatalar, kalsiyum içeren süt, ayran yada sütlü tatlılar tüketmelisiniz.

Uygun koşullarda hazırlanan ve geleneksel hızlı yemek sistemimizde yer alan; gözleme, etli ve peynirli pide çeşitleri, köfte ekmek, su böreği  gibi yiyeceklerin, “hamburger ve patates kızartmasından daha iyi seçenekler olacağı kesinlikle unutulmamalıdır”.

Fast-food işletmeleri her şeyden önce yiyecekleri hazırladıkları, sakladıkları ve servis yaptıkları mekanların temizlik ve hijyenine yüksek şekilde dikkat etmelidir. İşletmelerdeki görevli personelin sağlık muayenelerini ve portör tetkikleri düzenli ve sürekli olarak yapılmalıdır.

Fast-food işletmeleri, müşterilerine yönelik sağlık açısından yararlı düşük yağlı besinler hazırlamalı, hayvansal yağ yerine bitkisel yağ kullanımını önemli derecede artırmalı, yağı azaltılmış salata sosları kullanılmalı, taze ve uygun koşullarda hazırlanmış meyve ve meyve salataları ile tam buğday unundan yapılmış çörek ve pizza hamurları tüketicilere sunulmalıdır.

Eğer bunlara dikkat edilirse bir nebzede olsa sağlıklı beslenme yapmış olursunuz. Aslın en iyi beslenme kendi evinizde yaptığınız kendi yiyeceklerinizdir. Elinizden geldiği sürece bu tarz beslenme yönteminden kaçınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica Yemek Tarifleri