Estetik burun ameliyatında açık teknik mi yoksa kapalı teknik mi tercih edilmeli?

Burun estetiği yapılacağı zaman açık burun ameliyatı veya kapalı burun ameliyatı yöntemlerinden birini seçerek, son derece başarılı sonuçlar elde edilebilir.
Hangi yöntem ile burun estetiği yapılması gerektiğine genelde burnun mevcut olan şekli ve ameliyat sonrası elde edinilmek istenen şekli karar verir.
Yapılan burun ameliyatı kapalı burun ameliyatı ise burun deliklerinin içinden cerrahi kesiler ile burna müdehale edilir ve kesi izler asla dışardan görülmez. Ayrıca yüzey dokularına kesinlikle dokunulmaz.
Şayet açık burun ameliyatı tercih edilmiş ise burun ucundan girilen ufak bir kesi ile müdehale edilir ve bu yöntem sonunda burun ucunda gözle görülebilen ufak bir ameliyat izi olur.
burun-estetigi
Kapalı burun ameliyatında plastik cerrahın tecrübesi, anatomik bilgisi çok önemlidir. Genel itibariyle kapalı burun istediği açık burun estetiğine göre daha çok tercih edilir. Zira kapalı burun ameliyatında minimal enfeksiyon riski daha azdır, dışarıdan bakıldığında görülen bir ameliyat izi yoktur, ödem ve morarma sorunları açık burun ameliyatına göre daha azdır, ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlıdır.
Bunların dışında bazı ciddi sağlık sorunlarında, ciddi burun travmalarının yaşandığı vakalarda kapalı burun ameliyatı riskli olabileceği için açık burun ameliyatı tercih edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica